fbpx

סודות ההצלחה בראיונות עבודה – טיפים מנצחים להכנה והתמודדות עם תכונות שליליות

הצלחה בראיונות עבודה דורשת הכנה יסודית והבנה מעמיקה של תכונות האישיות שלכם. במאמר זה תמצאו טיפים מנצחים שיעזרו לכם להתכונן בצורה מיטבית ולהתמודד עם תכונות שליליות, כדי שתוכלו להציג את עצמכם בצורה הטובה ביותר ולהגביר את סיכוייכם להתקבל למשרת חלומותיכם.

מהן תכונות שליליות בראיון עבודה ?

תכונות שליליות יכולות להשפיע בצורה משמעותית על הצלחתכם בראיון עבודה. הכרה והבנה של התכונות האלו תסייע למנוע אותן ותגביר את הסיכויים שלכם להתקבל למשרה. הנה כמה מהתכונות השליליות הנפוצות ביותר בראיון עבודה:

 • חוסר ביטחון עצמי: היסוס, עמידה לא יציבה ודיבור שקט מדי, משדרים חוסר ביטחון שעלול לפגוע ברושם הראשוני.
 • התנשאות ויהירות: הצגת יתר של עצמכם או התנהגות יהירה עשויה לגרום למראיין לקבל רושם שלילי.
 • חוסר מודעות עצמית: אי הבנה של החוזקות והחולשות שלכם והיכולת לבקר את עצמכם בצורה בונה, גם היא תכונה שלילית שעלולה לפגוע בסיכויי ההצלחה.
 • שימוש בשפה לא מקצועית: שימוש במילים לא מתאימות או שפה לא תקינה במהלך הראיון יכול להותיר רושם שלילי.

מהן 3 תכונות שליליות שתוכלו להציג באופן חיובי ?

במהלך ראיון עבודה, חשוב לדעת איך להציג תכונות שליליות באופן חיובי. הנה שלוש תכונות שיכולות להיתפס כשליליות, אבל אם תדעו איך להציג אותן נכון, הן לא יכשילו אתכם בראיון עבודה:

 • חוסר סבלנות: חוסר סבלנות יכול להיראות כבעיה, אבל אם תציגו זאת כהתמקדות בתוצאות יחד עם השאיפה להשגת מטרות במהירות, זה עשוי להתקבל באופן חיובי. לדוגמה: “אני יכול להיות חסר סבלנות לפעמים, בעיקר כשמדובר בהשגת מטרות. אני תמיד מחפש דרכים לייעל תהליכים ולהשיג תוצאות במהירות וביעילות.”
 • חשש מביקורת: בעוד חשש מביקורת עשוי להיראות כתכונה שלילית, אתם יכולים להדגיש את הרצון שלכם ללמוד ולהשתפר. לדוגמה: “אני נוטה להיות רגיש לביקורת, אבל אני רואה בזה הזדמנות לשפר את עצמי ולהתפתח מקצועית.”
 • קושי בהאצלת סמכויות: אפשר להציג זאת כנכונות לקחת אחריות ולוודא שכל דבר נעשה כהלכה. לדוגמה: “אני מתקשה לעיתים להאציל סמכויות כי אני רוצה לוודא שהכל נעשה בצורה הטובה ביותר, אבל אני לומד לסמוך על הצוות שלי ולחלק את המשימות בצורה יעילה יותר.”

בעת הצגת תכונות שליליות בראיון עבודה, חשוב להראות שאתם מודעים להן ושאתם פועלים לשפר אותן. גישה זו משדרת בגרות ומודעות עצמית, ומראה למראיין שאתם מועמדים ראויים.

איך להתכונן לראיון עבודה ?

הכנה לראיון עבודה היא שלב חשוב בדרך להשגת התפקיד שאתם רוצים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן בצורה מיטבית:

 • מחקר על החברה: חשוב ללמוד על החברה שאליה אתם מתראיינים – המוצרים שלה, הערכים, והתרבות הארגונית. כך תיצרו את הרושם שאתם באמת רציניים בנוגע למשרה.
 • הכנת תשובות לשאלות נפוצות: הכינו תשובות לשאלות כמו “ספר על עצמך” ו-“מהן החוזקות והחולשות שלך?”. זה יגרום לכם להרגיש בטוחים יותר ויהפוך את הראיון קולח יותר.
 • הכנת שאלות למראיין: הכינו שאלות שמראות את ההתעניינות שלכם במשרה ובחברה. שאלות טובות יכולות להיות “מהי התרבות הארגונית כאן?” או “מהן ההזדמנויות לצמיחה מקצועית בחברה?”.
 • הכנה פיזית ומנטלית: וודאו שאתם ישנים טוב בלילה לפני הראיון ומתלבשים בהתאם לקוד הלבוש של החברה. הגעה רעננה ומסודרת תעזור לכם להרגיש בטוחים ולהשאיר רושם טוב.
 • תרגול מול מראה או עם חברים: תרגול יכול לשפר את הביצועים שלכם ולבנות ביטחון עצמי. אפשר לתרגל מול מראה או עם חברים, ולבקש מהם לתת לכם משוב.

מה שואלים בראיון עבודה ?

במהלך ראיון עבודה יכולים לשאול אתכם מגוון רחב של שאלות, ולכן חשוב להיות מוכנים מראש. הנה כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שתוכלו להיתקל בהן והדרכים לענות עליהן בצורה הטובה ביותר:

 • “ספר לי על עצמך”: זו שאלה פתוחה שמטרתה להכיר אתכם טוב יותר. נסו לספר בקצרה על הרקע המקצועי שלכם, ההשכלה, הניסיון הרלוונטי למשרה ולסיים בכמה מילים על התחביבים האישיים שלכם.
 • “למה אתה רוצה לעבוד אצלנו?”: כאן המראיין רוצה להבין מה מושך אתכם בחברה הזו ספציפית. התייחסו למחקר שעשיתם על החברה, דברו על הערכים שלה, המוצרים או השירותים שמעניינים אתכם, ונסו לקשר זאת לשאיפות ולמטרות שלכם.
 • “מהן החוזקות והחולשות שלך?”: זו שאלה המבקשת להעריך את המודעות העצמית שלכם. כשאתם מדברים על החוזקות שלכם, נסו לתת דוגמאות מעשיות שמדגימות אותן. לגבי חולשות, חשוב להיות כנים אבל גם להראות שאתם עובדים על לשפר אותן.
 • “איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?”: כאן המראיין רוצה לבדוק את השאיפות והחזון שלכם לעתיד. חשוב להראות שאתם חושבים קדימה ושיש לכם מטרות ברורות. נסו לקשר את המטרות שלכם להזדמנויות לצמיחה והתפתחות בחברה.
 • “תן דוגמה למצב שבו היית צריך להתמודד עם קונפליקט בעבודה וכיצד טיפלת בו”: זו שאלה שמטרתה להבין כיצד אתם מתמודדים עם מצבי לחץ וקונפליקט. נסו לספר על סיטואציה אמיתית, תארו את הקונפליקט, איך ניגשתם לפתרון הבעיה ומה הייתה התוצאה שהשגתם.

הכנה מראש לשאלות אלו ואחרות יכולה לעזור לכם להגיע לראיון בביטחון, ולהציג את עצמכם בצורה המיטבית.

איך לענות על שאלות בראיון עבודה?

תשובות טובות בראיון עבודה דורשות מחשבה ותכנון מראש. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לענות על השאלות בצורה הטובה ביותר:

 • תהיו ישירים וברורים: כאשר נשאלת שאלה, ענו בצורה ישירה וברורה. אל תסתבכו בפרטים מיותרים ונסו להגיע לנקודה במהירות. מענה ברור יעזור למראיין להבין אתכם טוב יותר ולהתרשם מהיכולות שלכם.
 • תנו דוגמאות ספציפיות: כאשר אתם מתארים את הניסיון והכישורים שלכם, השתמשו בדוגמאות ספציפיות ממקום העבודה הקודם. למשל, במקום לומר “אני טוב בעבודת צוות”, ספרו על פרויקט מסוים שבו תרמתם להצלחת הצוות.
 • שמרו על גישה חיובית: גם כשמדובר בחוויות קשות או תכונות שליליות, נסו להדגיש את מה שלמדתם מהמקרה ואיך השתפרתם בעקבותיו. גישה חיובית מראה על יכולת להתמודד עם אתגרים ולצמוח מהם.

הכנה טובה והתמקדות בנקודות החוזק שלכם יכולות לעזור לכם להשאיר רושם חיובי ומקצועי על המראיין.

תכונות שליליות

איך לתאר את עצמי בכמה משפטים?

כשמגיע הזמן לתאר את עצמכם בראיון עבודה, חשוב להיות ממוקדים וברורים. במקום לתאר את עצמכם בצורה כללית, התמקדו בחוזקות ובתכונות שהופכות אתכם למועמדים מתאימים לתפקיד. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם ליצור תיאור קצר וממוקד:

 • הבליטו את הניסיון שלכם: ספרו על הניסיון המקצועי הרלוונטי שיש לכם. זה יכול לכלול את מספר השנים שאתם עוסקים בתחום ואת תחומי ההתמחות שלכם. לדוגמה, “אני בעל ניסיון של חמש שנים בתחום הפיתוח תוכנה, עם התמחות בפיתוח אפליקציות מובייל.”
 • הדגישו את הכישורים המיוחדים שלכם: התמקדו בכישורים וביכולות שמבדילים אתכם מאחרים. זה יכול לכלול יכולות טכניות, יכולות ניהוליות או כישורים בין-אישיים. למשל, “אני מאמין בעבודה בצוות ומצטיין בפתרון בעיות מורכבות תחת לחץ.”
 • שמרו על קו מנחה חיובי ומקצועי: בחרו מילים המציגות אתכם באור חיובי ומקצועי, והשתמשו בשפה ברורה וממוקדת. זה יעזור למראיין להבין במהירות את הערך שאתם יכולים להביא לחברה.
 • התאימו את התיאור לתפקיד: התאימו את הדברים שאתם אומרים לצרכים של המשרה שאליה אתם מתראיינים. כך תפגינו הבנה בדרישות ותראו שאתם מועמדים מתאימים.

דוגמה לתיאור קצר: “אני מפתח תוכנה עם חמש שנות ניסיון בתחום, מתמחה בפיתוח אפליקציות מובייל. אני ידוע כמי שמצטיין בעבודת צוות ופתרון בעיות מורכבות תחת לחץ, ומאמין ביכולת להביא תוצאות מצוינות בפרויקטים מאתגרים.”

כשאתם מתארים את עצמכם בצורה כזו, אתם לא רק מראים את הכישורים והניסיון שלכם, אלא גם מתאימים את התיאור לצרכים של המעסיק הפוטנציאלי, מה שמגביר את הסיכוי שלכם להרשים ולהתקבל לתפקיד.

מה צריך לדעת על ראיון עבודה בזום ?

ראיון עבודה בזום דורש הכנה מיוחדת כדי להבטיח שתופיעו בצורה הטובה ביותר. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן ולצלוח את הראיון:

 • בדיקת ציוד: לפני ראיון, וודאו שהמצלמה, המיקרופון והחיבור לאינטרנט שלכם פועלים כראוי. תבדקו את איכות התמונה והקול וודאו שאין תקלות טכניות. חשוב לבצע בדיקה מוקדמת כדי למנוע הפתעות לא נעימות במהלך הראיון.
 • סביבה מתאימה: בחרו מקום שקט שבו תוכלו לקיים את הראיון ללא הפרעות. וודאו שהרקע מאחוריכם נקי ומסודר, ושהחדר מואר היטב. רצוי להימנע מרקע עמוס ומבולגן שיכול להסיח את דעת המראיין.
 • לבוש מקצועי: למרות שהראיון מתבצע מהבית, חשוב להתלבש בצורה מקצועית כאילו זהו ראיון פנים אל פנים. לבוש הולם משדר רצינות ומקצועיות ומסייע לכם להרגיש יותר בטוחים בעצמכם.
 • הכנה למבנה הראיון: וודאו שאתם מכירים את תוכנת הזום ומתמצאים בשימוש בה. התאמנו על כניסה לחדר הפגישה, שימוש במיקרופון ובמצלמה, ושיתוף מסך אם נדרש. הכנה מוקדמת תעזור לכם להרגיש בנוח ולהתרכז בתוכן הראיון עצמו.
 • התכוננו לשאלות נפוצות: כמו בכל ראיון עבודה, הכינו תשובות לשאלות נפוצות ותרגלו אותן. חשבו על דוגמאות מעשיות מהניסיון שלכם שיכולות להמחיש את הכישורים והיכולות שלכם.
 • יצירת קשר עין: למרות שזה עשוי להרגיש מוזר, השתדלו להסתכל למצלמה ולא למסך בזמן שאתם מדברים. זה יוצר תחושת קשר עין עם המראיין ומראה שאתם ממוקדים וקשובים.
 • שפת גוף: זכרו ששפת הגוף שלכם חשובה גם בראיון בזום. שבו זקוף, חייכו והשתמשו בתנועות ידיים טבעיות כדי להמחיש את דבריכם.
 • ניהול זמן: הקפידו להגיע לראיון בזמן, או אפילו כמה דקות לפני, כדי להראות שאתם אחראים ומכבדים את זמנו של המראיין.

באמצעות הכנה מתאימה והקפדה על הפרטים, תוכלו להותיר רושם חיובי ולהגדיל את סיכוייכם להצליח בראיון עבודה בזום.

טיפים לראיון עבודה

ההכנה לראיון עבודה כוללת לא רק את הכנת התשובות לשאלות, אלא גם את ההופעה האישית ושפת הגוף. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להצליח בראיון:

 • לבוש: התאימו את הלבוש לתרבות החברה שבה אתם מתראיינים. אם אינכם בטוחים מהו קוד הלבוש, עדיף לבחור בלבוש עסקי ושמרני. חשוב להיראות מקצועיים ונקיים, שכן הרושם הראשוני משפיע רבות על ההתרשמות של המראיין.
 • מה לעשות אחרי הריאיון עבודה: אחרי הראיון, שלחו מייל תודה למראיין. זה יראה שאתם מעריכים את הזמן שהקדישו לכם וימשיך את הרושם החיובי שהשארתם. אם לא קיבלתם תשובה לאחר זמן סביר, כדאי לשלוח מייל נוסף ולברר את מצבכם. מעקב נכון מראה על התעניינות ורצינות.
 • הכנה מנטלית: הכינו את עצמכם נפשית לראיון. תזכרו שהמראיין מחפש להבין מי אתם מעבר לקורות החיים. קחו נשימה עמוקה לפני שאתם מתחילים ודברו בביטחון על החוזקות שלכם.
 • התנהלות בזמן הראיון: הקשיבו היטב לשאלות המראיין וענו בצורה ממוקדת וברורה. אל תקטעו את דברי המראיין והראו שאתם מקשיבים ומתחשבים. אם אינכם בטוחים בתשובה לשאלה, קחו רגע לחשוב לפני שאתם עונים.
 • הכנת שאלות למראיין: חשוב גם להכין כמה שאלות משלכם למראיין. זה יראה שאתם מעוניינים בחברה ובמשרה ולא רק מחפשים עבודה. שאלות על התרבות הארגונית, הזדמנויות לפיתוח מקצועי ומבנה הצוות הן דוגמאות טובות.

יישום הטיפים הללו יעזור לכם להגיע מוכנים יותר לראיון עבודה, להרגיש בטוחים יותר ולהשאיר רושם חיובי שיגביר את סיכויי ההצלחה שלכם. השקעה בהכנה לראיון עבודה יכולה להיות המפתח להצלחה בתהליך חיפוש העבודה. באמצעות זיהוי ושיפור תכונות שליליות, הכנה מדוקדקת ותכנון מראש, תוכלו להציג את עצמכם בצורה מיטבית ולהגדיל את סיכוייכם לקבל את המשרה הנחשקת. 

תוכן עניינים

משרות חמות, טיפים, וובינרים ועדכונים בדרך למציאת העבודה הבאה שלכם

שליחת קורות חיים

הדרך למשרה הבאה שלך מתחילה ממש עכשיו
מרגש? גם אותנו!

- או מילוי הטופס הבא: -

תודה

הפרטים נשלחו בהצלחה!

איזה כיף

בדקות הקרובות ישלח אלייך
sms עם פרטים נוספים

רגע... לפני שאתם הולכים,

את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?
תנו לנו למצוא לכם את המשרה הבאה שלכם!

- או מילוי הטופס הבא: -

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

הגשת מועמדות

הגשת מועמדות באמצעות קובץ קורות חיים:

- או מילוי הטופס הבא: -

יצירת קשר

צרו קשר וקבלו פיתרון מקיף, מקצועי ומותאם אישית לצרכים שלכם! צוות המומחים שלנו פה עבורכם.

התחברות

ברוך שובך! התחבר לחשבון שלך באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל וסיסמא:

הרשמה לאתר מעוף

יצירת חשבון באתר מאפשרת שמירת משרות מועדפות,
הגדרת סוכן חכם ושמירת קורות חיים באיזור האישי.
ההרשמה באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל: (הסיסמא תשלח אלייך במייל)

הנתונים האישיים שלך ישמשו לתמיכה בחוויה שלך ברחבי אתר זה ולניהול הגישה לחשבונך. קראו עוד בעמוד מדיניות פרטיות.

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)