fbpx

עבודה מרחוק – שיטת העבודה החדשה

עבודה מרחוק הופכת לאחת המגמות הבולטות ביותר בשוק העבודה העכשווי. עם התפתחות הטכנולוגיה והתקשורת, חברות רבות מאמצות מודלים גמישים יותר של עבודה, שבהם העובדים אינם חייבים להגיע כל יום למשרד אלא יכולים לעבוד מהבית או מכל מקום אחר. 

במאמר זה נסקור כמה היבטים של עבודה מרחוק:

ראשית, נבחן מהם המקצועות והתפקידים הנפוצים ביותר כיום בעבודה מרחוק. שנית, נסקור מהן השיטות המומלצות על מנת להצליח בעבודה מרחוק – הן מבחינת ארגון העבודה והן מבחינת שיתוף הפעולה עם הצוות. לבסוף, נבחן את יתרונות העבודה מרחוק,וחסרונותיה ונראה כיצד היא משפיעה על הפרודוקטיביות ועל איזון החיים. עבודה מרחוק מאפשרת גמישות רבה יותר לעובדים, אך דורשת מיומנויות ארגון ומשמעת עצמית. עם הכנה ותכנון נכון, ניתן ליהנות מהיתרונות הרבים שהיא מציעה!

המקצועות הפופולריים לעבודה מרחוק

ישנו מגוון רחב של מקצועות ותפקידים המאפשרים כיום עבודה מלאה או חלקית מרחוק. להלן חלק מהאפשרויות:

 • פיתוח תוכנה – אחראיות על תכנון, קידוד ובדיקת יישומי תוכנה או מערכות. משימות פיתוח מבוצעות לרוב במחשבים אישיים וכוללות כלי שיתוף פעולה מקוונים. האופי הדיגיטלי של העבודה מקל על ביצועה מכל מקום עם חיבור לאינטרנט. זוהי אחת העבודות הנפוצות ביותר בתחום ההייטק אשר ניתנות לעבודה כיום מרחוק.
 • עיצוב גרפי – מעצבים גרפיים יכולים לעצב ולערוך גרפיקה מקוונת באופן מלא מרחוק בעזרת תוכנות שונות. מעצבים בדרך כלל עובדים עם כלים ופלטפורמות דיגיטליות, והתפוקות שלהם ניתנות לשיתוף ובדיקה מקוונת בקלות.
 • ניהול פרויקטים – ניהול ותיאום פרויקטים שונים יכול להתבצע ביעילות גם מרחוק בעזרת תוכנות ניהול פרויקטים.
 • ייעוץ – יועצים מכל התחומים יכולים להעניק ייעוץ אישי או עסקי גם באופן מקוון.
 • שיווק דיגיטלי – מתמקד בקידום מותגים, מוצרים או שירותים דרך האינטרנט באמצעות ערוצים דיגיטליים שונים. רוב משימות השיווק הדיגיטלי, כגון יצירת קמפיינים, ניתוח ודיווח, ניתנות לביצוע באופן מקוון ללא צורך בנוכחות פיזית.

עבודה מרחוק

 • כתיבה ועריכת תוכן – כותב או עורך מאמרים, בלוגים, תיאורי מוצרים וסוגים אחרים של תוכן עבור אתרי אינטרנט. כתיבה היא מטבעה משימה שניתן לבצע מכל מקום, וניתן להקל על שיתוף הפעולה באמצעות מערכות ניהול תוכן וכלי תקשורת.
 • שירות לקוחות – מסייע ללקוחות באמצעות טלפון, צ’אט או דואר אלקטרוני, טיפול בפניות או פתרון בעיות הקשורות למוצר או שירות. עם תוכנת שיחות וצ’אט מקוון, נציגים יכולים ליצור אינטראקציה עם לקוחות מכל מקום.
 • אדמיניסטרציה – מתן תמיכה אדמיניסטרטיבית לעסקים, יזמים או אנשי מקצוע, ניתן לביצוע עבור חלק מהעסקים מרחוק. משימות כמו ניהול דוא”ל, תזמון פגישות והזנת נתונים ניתנות לביצוע בקלות מתוך הסביבה הביתית בעזרת כלים מקוונים.
 • הוראה מקוונת – חינוך או הוראה במסגרת כיתה וירטואלית או באמצעות מפגשים אחד על אחד. פלטפורמות למידה מתוקשבות אפשרו למורים, מרצים ומחנכים ללמד מכל מקום, בתנאי שיש להם חיבור אינטרנט יציב או סביבת עבודה נגישה בביתם.
 • ניתוח נתונים – ניתוח מערכי נתונים מורכבים על מנת לקבל החלטות עסקיות או לספק תובנות. ניתן לגשת לנתונים ולנתח אותם מרחוק באמצעות תוכנות מקוונות, וניתן לשתף את הממצאים באופן דיגיטלי.
 • ניהול סושיאל (מדיה חברתית) – ניהול דיגיטלי של נוכחות חברה או מותג במדיה החברתית, יצירת תוכן, תזמון פוסטים ומעורבות עם הקהל. כל פלטפורמות המדיה החברתיות הגדולות נגישות באינטרנט, וכלי ניהול שונים מאפשרים תזמון וניתוח מרחוק.
 • ניהול חנות מסחר אלקטרוני – מנהל חנות מקוונת מטפל בכל פרט הקשור לחנות, החל מרשימות מוצרים ועד לפניות לקוחות ומימוש הזמנות. פלטפורמות מקוונות ומודלים של דרופשיפינג מאפשרים לבעלים להפעיל חנויות מבלי להחזיק במלאי פיזי, מה שהופך המסחר האלקטרוני לתחום שניתן לנהל מכל מקום.

עליית הכלים והפלטפורמות הדיגיטליות הפכה את העבודה מרחוק לנגישה יותר מאי פעם. עבור אלה השואפים למצוא עבודה מרחוק, תפקידים אלה מציעים גם גמישות וגם הזדמנות לשמור על איזון בריא בין עבודה לחיים.

עבודה מרחוק

שיטות עבודה מומלצות לעבודה מרחוק

ישנן מספר שיטות עבודה שמומלץ לאמץ כדי להצליח בעבודה מרחוק:

 • תקשורת ברורה וזמינות גבוהה – מומלץ להגדיר שעות עבודה ברורות ולהיות זמינים במהלכן בטלפון, צ’אט ודוא”ל.
 • תכנון לוח זמנים ויעדים – מומלץ להציב יעדי ביניים וסיום לכל משימה ופרויקט ועקוב אחר העמידה בהם. למעשה, פיצול היום למקטעי עבודה היא שיטה נפוצה בקרב עובדים מרוחקים רבים.
 • הקצאת מרחב עבודה נפרד ושקט – כדאי להקצות חדר נפרד או פינת עבודה ייעודית, ללא הפרעות. אם אתם עובדים מהבית, תצטרכו למצוא דרך לנתק את עצמכם ממשימות היום יום ומהסחות דעת נוספות.
 • הקפדה על זמני הפסקות – כשאתם מנהלים לעצמכם את לו”ז העבודה, קל מאוד לשקוע ולעבוד הרבה מעבר למה שהייתם עובדים לו עבדתם במשרד מסורתי. הפסקות קצרות וארוכות במהלך היום למנוחה והתרעננות הן חשובות, ועשויות להגביר את התפוקה שלכם בטווח הרחוק.
 • כלים ותוכנות מתאימות – ניהול משימות באופן עצמאי עלול להיות מעט מסובך (בעיקר בהתחלה). השתמשו בתוכנות המסייעות בתקשורת עבודה וניהול משימות (כמו מאנדיי לדוגמא).

אפקטיביות העבודה מרחוק

קיימים יתרונות וחסרונות לעבודה מרחוק שכדאי לשקול לפני שמחליטים לבחור בסגנון עבודה זה:

יתרונות:

 • גמישות – האפשרות לעבוד מכל מקום מאפשרת גמישות רבה בשעות העבודה ובמיקום העבודה. ניתן להתאים את שעות העבודה לסגנון החיים האישי שלכם.
 • ריכוז – עבודה מרחוק, מהבית או ממקום אחר עשויה לצמצם הפרעות ורעשי רקע, והיא מאפשרת ריכוז טוב יותר במשימות.
 • חיסכון – עבודה מרחוק תחסוך לכם כסף וזמן: אין צורך בנסיעות ובהוצאות נלוות כמו רכב ולבוש עסקי.
 • איזון חיים-עבודה – ניתן לאזן טוב יותר בין עבודה לבין מחויבויות משפחתיות ואישיות. מצד שני, עבודה מהבית עלולה לגרום לפעמים להשתלט על זמנכם הפנוי, במידה ואתם לא מקפידים על זמני עבודה או פנאי מוגדרים.

חסרונות:

 • בידוד חברתי – עלול להיווצר ניתוק חברתי ומקצועי מהצוות במשרד. עבודה מהבית עלולה להביא לתחושת בדידות לעיתים.
 • קושי בהפרדה בין עבודה לפנאי – העבודה בבית מקשה על הפרדה ברורה בין שעות העבודה לשעות הפנאי.
 • משמעת עצמית – בעבודה מרחוק, בדרך כלל אתם תנהלו את הלך העבודה השוטף. נדרשת משמעת עצמית גבוהה יותר על מנת לעמוד ביעדים ללא פיקוח צמוד.
 • תקלות טכניות – עבודה מהבית מסתמכת בדרך כלל ולכל הפחות על מחשב אישי וחיבור לאינטרנט. בעיות טכניות באינטרנט או בציוד העבודה עלולות להפריע לתפוקה ולביצוע המשימות שלכם.
  עבודה מרחוק

לסיכום, עבודה מרחוק מתאימה לאנשים עצמאיים ומאורגנים שיכולים לעבוד ביעילות מהבית. עם תכנון נכון, ניתן ליהנות מהיתרונות של גמישות ואיזון עבודה-משפחה תוך צמצום החסרונות. אם אתם שוקלים מעבר לעבודה מרחוק, חפשו עוד היום את המשרה הבאה שלכם, ושיהיה בהצלחה!

תוכן עניינים

משרות חמות, טיפים, וובינרים ועדכונים בדרך למציאת העבודה הבאה שלכם

שליחת קורות חיים

הדרך למשרה הבאה שלך מתחילה ממש עכשיו
מרגש? גם אותנו!

- או מילוי הטופס הבא: -

תודה

הפרטים נשלחו בהצלחה!

איזה כיף

בדקות הקרובות ישלח אלייך
sms עם פרטים נוספים

רגע... לפני שאתם הולכים,

את קורות החיים שלכם כבר שלחתם?
תנו לנו למצוא לכם את המשרה הבאה שלכם!

- או מילוי הטופס הבא: -

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

הגשת מועמדות

הגשת מועמדות באמצעות קובץ קורות חיים:

- או מילוי הטופס הבא: -

יצירת קשר

צרו קשר וקבלו פיתרון מקיף, מקצועי ומותאם אישית לצרכים שלכם! צוות המומחים שלנו פה עבורכם.

התחברות

ברוך שובך! התחבר לחשבון שלך באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל וסיסמא:

הרשמה לאתר מעוף

יצירת חשבון באתר מאפשרת שמירת משרות מועדפות,
הגדרת סוכן חכם ושמירת קורות חיים באיזור האישי.
ההרשמה באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל: (הסיסמא תשלח אלייך במייל)

הנתונים האישיים שלך ישמשו לתמיכה בחוויה שלך ברחבי אתר זה ולניהול הגישה לחשבונך. קראו עוד בעמוד מדיניות פרטיות.

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)