איך נעבור מרכז הערכה

איך נעבור מרכז הערכה

מרכז הערכה הוא מרכז אבחון ומיון הבודק את התאמת המועמד לתפקיד מסוים. בדרך כלל האבחון הוא קבוצתי ומשתתפים בו מספר מועמדים לאותו תפקיד.

המבדקים הנערכים במרכז נעשים על ידי מיון קבוצתי וכוללים מספר שלבים לבדיקת קריטריונים / תכונות / כישורים החשובים לתפקיד. המבדקים כוללים הן מילוי שאלונים באופן אישי והן השתתפות במשימות קבוצתיות הבוחנות את מידת ההתאמה לתפקיד על פי הקריטריונים שהוצבו על ידי הארגון המחפש עובדים.

המבדקים שואבים אנרגיה מנטלית ולכן יש להכין את הגוף ואת הנפש ליום המבדקים.

 

ההכנה לקראת יום המבדקים –

מודיעין: יש ללמוד היטב את הדרישות מהתפקיד המבוקש כמו ביטחון עצמי, אסרטיביות (מכירות), כושר ביטוי ושליטה בעברית (שירות לקוחות, שיווק) ולהתכוונן לכך.

הכנת הגוף והנפש: יש לישון היטב הלילה שלפני יום המבדקים. יש להימנע משתיית אלכוהול ו/או לקיחת

חומרים/תרופות אשר מזיקים לריכוז.

למידה: יש לבדוק עם אלה שהתנסו בעבר במבדקי ההערכה על הצפוי לכם.

הגעה למרכז: יש להצטייד בכתובת המדויקת שבו יתקיים המרכז. יש להקדים בכ-15 דקות ואף יותר בכדי "לאסוף נשימה" ולהתחיל את המבדקים ברגיעה.

הופעה: חשוב להגיע למרכז בלבוש הולם (מסודר וייצוגי).

עקביות: יש לדבוק בעקביות לכל אורך המבדקים באמירות ובהתנהגות שאותה אתם משדרים.

הקשבה: הקשבה מעידה על יכולת תקשורת בין-אישית. הקרנת יכולת זו חשובה בשלב הסימולציות ובשלב הראיונות והדינמיקה.

 

שלבי מרכז הערכה

בדרך כלל מרכזי הערכה כוללים את השלבים הבאים:

הצגה עצמית: עליכם להיות ממוקדים ובהירים, להציג שם ושם משפחה, גיל, מגורים,

ניסיון עבודה בדגש על ניסיון קודם שיכול להוות יתרון לתפקיד המבוקש.

דינמיקה קבוצתית: חשוב להדגיש את הנוכחות שלכם אך לא על חשבון נבחנים אחרים. חשוב לזכור לאיזה תפקיד ניגשים, לדוגמה: אם הגדרת התפקיד היא מוקדן, מן הראוי שלא תנהגו במהלך הדינמיקה כמו מנהל כי מנהל כבר יש שם. מומלץ לשמור על איזון ולהימנע מלתפקד כמנהיג הקבוצה המשתלט על אחרים. בהחלט יש מקום להביא לידי ביטוי תכונות מנהיגות טבעיות הקיימות כמו אסרטיביות, כושר ארגון וכדומה, אך מבלי לפגוע בחברי הקבוצה האחרים.

יחד עם זאת אל תצטנעו, חשוב שנוכחותכם תורגש

 

סימולציות: סימולציה היא משחק תפקידים העוסק בסיטואציה מתחום המשרה המבוקשת. מה שמצופה מכם הוא להתייחס לכתוב בכרטיסייה כאמת מוחלטת. מעבר לזה עליכם להיות יצירתיים ובעלי כושר אלתור. לכל משרה/תפקיד קיימים תסריטי סימולציה היוצרים בעיות בזמן אמת הנדרשות להתמודדות עמן.

חשוב מאד לשתף פעולה ו"לשחק את המשחק" עד תומו

אסור להביע דעה אישית על תמונת המצב המצטיירת כגון: "אין לי את הכלים לפתרון", או "זה לא יכול להיות במציאות", או "אני לא אוהב את הדברים האלה" וכדומה.

 

בהצלחה. צוות מעוף משאבי אנוש.