fbpx
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on print

10 טיפים בדרך לבניית פרופיל לינקדאין מנצח

למי שלא מכיר עדיין, לינקדאין היא הפלטפורמה המקצועית המובילה החברתית בעולם והיחידה שקיימת בתפוצה רחבה ומשמעותית באופן גלובלי.
לינקדאין התחילה בתור פלטפורמה לחיפוש עבודה, לפני כמעט 20 שנה, פלטפורמה בה מגייסים ומחפשי עבודה יכלו ליהנות משלל משרות פנויות ומהר מאוד התפתחה לרשת חברתית לכל דבר, שממשיכה להתפתח ולהתרחב. למעשה, לינקדאין היא הפלטפורמה שגדלה בקצב המהיר ביותר בעולם כיום, ונכון לשנת 2021 היא מתגאה במספר של יותר מ-720 מיליון משתמשים מרחבי תבל ומתקיימת ב-24 שפות שונות.
כריסטינה ניוברי מהבלוג הפופולרי של Hootsuite, משתפת מספר נתונים מרשימים על הפלטפורמה מהשנה החולפת:
● 13 אחוז מאוכלוסיית העולם מעל גיל 14 נחשפת לכל מודעת חיפוש עובדים של לינקדאין.
● בכירים ומנכ"לים אוהבים את הפלטפורמה במיוחד – ארבעה מכל חמישה משתמשים פעילים הם מנהלים בעלי שכר גבוה, מוניטין נחשב וקהל עוקבים רחב.
● יותר מחמישים אחוז מכלל החברות בארה"ב השתמשו בלינקדאין בשנה החולפת לאיתור וגיוס עובדים!
כבר השתכנעתם להשקיע בפרופיל הלינקדאין שלכם? חשוב שתדעו מדוע צריך מדריך לינקדאין בפועל: פרופיל מקצועי בלינקדאין יכול להוביל אתכם להצעות עבודה בארץ וברחבי העולם בלחיצת כפתור, לסייע לכם במיתוג עסקי, לפתח קשרים מקומיים ובינלאומיים ולמצב אתכם כאוטוריטה בתחומכם. אם רק תשמרו על מספר כללי מפתח. סטודנטים, מנכ"לים ועובדים בשלל הדרגים – כולם מוצאים את עצמם ואת מקומם בלינקדאין ונהנים מהכוח המקצועי של הפלטפורמה הן לחיפוש עבודה והן עבור יצירת קשרים מקצועיים.

אז קבלו אותו, מדריך לינקדאין עם כללים וטיפים שיעזרו לכם להבין איך לפתוח פרופיל, לתחזק אותו ולייצר דרכו הזדמנויות מקצועיות:
1. קודם כל, רושם ראשוני מתחיל בתמונת הפרופיל: כמו בראיון עבודה או כל מפגש עסקי או חברתי, הנראות היא חשובה וקובעת. בלינקדאין, אין מקום לתמונות מהבילוי האחרון שלכם או לתמונות בבגד ים. חשוב לזכור שזו פלטפורמה מקצועית בה יש להעלות תמונת פרופיל מקצועית, עם חיוך נעים, איפור ותכשיטים קלילים בלבד ועדיף וכדאי בבגדים ייצוגיים.

2. תמונת רקע או באנגלית קאבר פוטו, היא לא פחות חשובה: כאשר מגייסים או כל אדם מביט בפרופיל שלכם משתקפות מולו תמונת הפרופיל ומעל תמונת הרקע. כאן אפשר לנקוט בשתי כיוונים: ניתן להוסיף תמונה מתוך אירוע, כנס, פגישה חשובה או כל הקשר מקצועי שנכחתם בו או לבחור בציטוט מרשים שקשור לעולם העבודה שלכם, לוגו חברה רלוונטי או תמונה מקצועית מהמשרד מקום העבודה.

3. תיאור התפקיד ו/או המשרה: כאן אפשר להיות יצירתיים. חשוב לתאר קודם כל את התפקיד – מנהל מערכות מידע או מנהל פרויקטים למשל, אך בהחלט ניתן להוסיף שורה שמתארת לא רק את התיאור היבש אלא איך אתם תופסים את עצמכם במשרה, במקצוע או בקריירה, כל עוד יש לכם קבלות מאחורי הנושא. למשל : "מוביל דיעה בתחום מערכות מידע בארץ", "מקדם חדשנות בתחום מערכות מידע", "מנהל מערכות מידע ומוביל צוותים להצלחה", וכו'. תיאורים מסוג כזה יכולים לגרום לכם לבלוט מעל השאר. בקלות יחסית.

4. פרטו ככל הניתן: מעבר להישגים אקדמאיים, ספרו על קורסים, התנדבות, תחביבים ועוד ועוד. הממשק של לינקדאין הוא נוח מאוד, אם תעבדו מול מדריך לינקדאין זה במקביל לממשק, תוכלו להשלים פרופיל איכותי תוך שעה קלה. כמה שאתם חושפים יותר מידע בלינקדאין, כך יש סיכוי גדול יותר שתגדילו את הרשת החברתית שלכם, תיצרו אפשרויות נטוורקינג ותעוררו עניין בקרב מגייסים. בנוסף, לינקדאין עצמו מעניק פריבליגיה וקדימות לפרופילים שמולאו בשלמותם.

5. הגהה ושפה: בלינקדאין יש עברית ויש קהל ישראלי שכותב בעברית אבל אנגלית היא בהחלט חשובה לשימוש בפלטפורמה. אל תהססו להשתמש בלינקדאין גם אם אתם לא מושלמים מבחינת האנגלית שלכם, אבל בהחלט שקלו להשתמש במילון, הגהה או עזרה מחבר לפחות בשלב הראשוני של בניית הפרופיל, כדי לבדוק את עצמכם ולוודא שהפרופיל עצמו מנוסח היטב.

6. סיכום מקצועי קצר: עוד לפני שמגיעים לתחום הניסיון התעסוקתי שלכם וקצת אחרי משפט הפתיחה ותיאור המשרה, יש לכם מקום לספר מעט על עצמכם. אתם לא חייבים כמובן, אבל זו בהחלט דרך מצוינת לקדם ולהדגיש את הפרופיל שלכם בקלות. האם יש פרויקט מיוחד שאתם עובדים עליו או מתגאים בו? אתר אינטרנט שאתם לוקחים חלק בו? בלוג תוכן שכתבתם בו? או אולי בכלל מתחשק לכם לספר על הדרך המקצועית שלכם ועל השאיפות להמשך? זה המקום להרחיב מעט ולהרגיש חופשי לספר על הקריירה שלכם, המשרה או השאיפות המקצועיות.

7. אל תתביישו להציע חברות, גם אם אתם לא מכירים: לינקדאין זה לא פייסבוק, אין צורך להכיר אישית את מי שמציעים לו חברות אלא להיות בעלי מכנה משותף מקצועי או מקומי. באותה מידה, היו פתוחים גם להוספת אנשים שמציעים לכם חברות, גם אם אין ביניכם היכרות מוקדמת. פעמים רבות זה קשור להזדמנויות מקצועיות אלו או אחרות. התחילו בהוספת אנשים מהמעגל המקצועי הקרוב ותראו לאן זה מתגלגל לפי מעגלים משיקים.

8. פרטי קשר: נכון, מי שרוצה יכול לכתוב לכם באופן פרטי בתיבת ההודעות של לינקדאין אך אל תקמצו בפרטים – שתפו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, חשבון אינסטגרם/ טוויטר או פייסבוק לפי שיקול הדעת שלכם ואפילו טלפון ליצירת קשר אם אתם מרגישים בנוח. אם יש לכם אתר משלכם, כמובן שזה המקום לפרט.

9. פרגון: יש בלינקדאין אופציה לפרגן או באנגלית להעניק "אנדורסמנט" (Endorsement) לחבר לינקדאין אחר על כישור מקצועי שלו מתוך רשימה בלתי נגמרת של כישורים כמו כתיבת תוכן, דיבור מוצלח מול קהל, ניהול מוצלח ועוד ועוד, עשרות אלפי אפשרויות לפי תחום העיסוק. כדאי לפרגן ובהתאם תזכו לפרגונים מאחרים, הפרגונים האלה מופיעים בפרופיל שלכם ומעבים אותו.

10. שתפו בצורה נכונה: בלינקדאין חשוב לשתף כתבות שקשורות למקצוע ולעולמות תוכן קרובים. מה למשל מתאים לשתף? פרסומים אחרונים וחדשות של החברה בה אתה עובדים, הישגים אישיים שלך או של קולגות, כתבות מעניינות ומעשירות בתחום המקצועי שלך וגם אירועים וכנסים מקצועיים מעניינים בהם אתם עומד להשתתף, כל אלו יכולים לקדם יצירת קשרים רלוונטיים.
חשוב לזכור – לא מספיק לקרוא פעם אחת מדריך לינקדאין ולבנות פרופיל בלבד. החשיבות של לינקדאין מתממשת במיוחד כאשר מחפשים אופק מקצועי חדש או מחפשים קשרים מקצועיים. אם תשקיעו בפרופיל לינקדאין באופן קבוע ועקבי, הוא יהיה מוכן עבורכם, לעבוד עבורכם, ברגע שתצטרכו.

 

רוצים ללמוד עוד על לינקדאין?

צפו בהקלטת הוובינר LInkedin זה IN שקיימנו עם שירלי תדיון – מאמנת למציאת עבודה

 

משרות חמות, טיפים, וובינרים ועדכונים בדרך למציאת העבודה הבאה שלכם

שליחת קורות חיים

הדרך למשרה הבאה שלך מתחילה ממש עכשיו
מרגש? גם אותנו!

- או מילוי הטופס הבא: -

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

הגשת מועמדות

הגשת מועמדות באמצעות קובץ קורות חיים:

- או מילוי הטופס הבא: -

יצירת קשר

צרו קשר וקבלו פיתרון מקיף, מקצועי ומותאם אישית לצרכים שלכם! צוות המומחים שלנו פה עבורכם.

התחברות

ברוך שובך! התחבר לחשבון שלך באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל וסיסמא:

הרשמה לאתר מעוף

יצירת חשבון באתר מאפשרת שמירת משרות מועדפות,
הגדרת סוכן חכם ושמירת קורות חיים באיזור האישי.
ההרשמה באמצעות רשתות:

או באמצעות דוא״ל: (הסיסמא תשלח אלייך במייל)

הנתונים האישיים שלך ישמשו לתמיכה בחוויה שלך ברחבי אתר זה ולניהול הגישה לחשבונך. קראו עוד בעמוד מדיניות פרטיות.

איזה כיף, הפרטים נשלחו בהצלחה!

נדבר בקרוב.
ולבינתיים, כדאי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות :)

דילוג לתוכן