הכנה לראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה

"אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני". משפט ידוע זה מבטא את הצורך להתכונן לראיון עבודה. זהו המפגש האישי עם המעסיק הבא שלכם או עם נציגיו. תוצאות הראיון, האם הנכם מתאימים או לא למשרה המבוקשת, מבוססות על הרושם שאותו אתם משאירים על המראיין.

רושם על האישיות שלכם – בראיון העבודה ינסה המראיין לבחון מי אתם באמת ומהי האישיות שלכם. אתם נבחנים על מידת ההתאמה שלכם למקום העבודה הספציפי: האם האישיות שלכם מתאימה לאופי מקום העבודה ולצוות העובדים בארגון? האם תשתלבו מהר? האם הצוות יקבל אתכם אל תוכו?

אם המשרה כרוכה במגע עם קהל תיבחן מידת הסובלנות שלכם, רהיטות הדיבור ועוד.

הרושם השני הוא רושם על המקצועיות שלכם. עיון בקורות החיים שלכם הביא אתכם לראיון העבודה, ובמפגש האישי ינסה המראיין לאמת פרטים המופיעים בקורות החיים בכדי לוודא את התאמתכם המקצועית. באמצעות השאלות ינסה המראיין להבים את מידת מקצועיותכם, ניסיונכם "האמיתי" והיכולת שלכם למלא את התפקיד באופן המיטבי לטובת הארגון.

>>> קורות חיים מנצחים כבר הכנת? קראו את הטיפים שלנו עבור כתיבת קורות חיים


וזכרו -
מטרת הראיון היא להכיר אתכם ולבחון את מידת התאמתכם למשרה, לעובדים ולארגון.

 

כיצד נתכונן לראיון העבודה בכדי לעבור אותו בהצלחה?

קיימים שלושה שלבים להכנה נכונה לראיון עבודה:

שלב א' – הכנות - איסוף מודיעין

על הארגון: לימדו כל מה שניתן על הארגון: כנסו לאתר האינטרנט של הארגון, לימדו את מטרותיו, את מוצריו, דרכי הפעילות שלו, ובעיקר את החזון והערכים שלו.

נסו לברר מהי האווירה הניהולית הקיימת בארגון, כמו גם האווירה בצוות העובדים. נסו לבדוק זאת באמצעות חברים ומכרים אשר עבדו או עובדים בארגון.

כנסו לאתרים מתחרים של הארגון, לימדו את שמותיהם ואת ההבדלים ביניהם.

על המשרה המבוקשת: לימדו כל מה שניתן ממודעות הפרסום למשרה ומשיחות מקדימות עם אנשי הארגון, מהן הדרישות מהמשרה ומכם, הן האישיות והן המקצועיות. נסו להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטיים למשרה המבוקשת. אם יש צורך רעננו את שליטתכם בחומר.

על המראיינים: בידקו האם המראיינים הם אנשי הארגון, האם הם הגורם המחליט או אנשי צוות הממונים לבחון את מידת התאמתכם, או האם הראיון נערך על ידי גורמי גיוס חיצוניים שאינם חלק מהארגון ומהצוות.

סימולציות: אתם מכירים את עצמכם. אנשים מתרגשים לפני ראיון לכל משרה שהיא, בכל מקצוע ובכל דרג. הכינו את עצמכם, שננו שוב ושוב מה אתם עומדים לענות על שאלות מקצועיות או אישיות, חלקן שאלות פרובוקטיביות (ראו בהמשך), בצעו סימולציות מול בני משפחה או חברים. הגיעו מוכנים.

 

שלב ב' – הכנות כללי

הגעה: שננו את כתובת הראיון, את הקומה בה הוא מתקיים, את דרכי ההגעה אליו. הגיעו לראיון לפחות רבע שעה לפני המועד שנקבע ואף יותר. עמידה בלוח זמנים מראה על רצינות, אכפתיות ונחישות, אך מעבר לכך היא מאפשרת להתאקלם במקום החדש,

לשלוט בנשימה, להירגע ולהיכנס לראיון נינוחים ככל האפשר.

המתנה: נסו להפחית את רמת המתח ולשדר נינוחות. התנהגו בטבעיות ובביטחון. נסו לאסוף מידע על הארגון (במידה שהראיון מתבצע במשרדי הארגון) ועל התנהגות האנשים העובדים בו. כבו את הניידים, שדרו נינוחות ואדיבות. גם בשלב זה אתם נבחנים.

הופעה: "הבגדים עושים את האדם". עוד לפני שתתיישבו, בעת חציית הדלת, יתחיל הרושם הראשון של המראיינים. כבר בשניות הראשונות הם יתייגו אתכם על פי נתוני ההופעה החיצונית. התאימו את ההופעה למה שלמדתם לקראת הראיון על הארגון, המשרה והצוות. הגיעו בבגדים נקיים, מגולחים, מבושמים. ריח רע הורג כל ראיון עבודה מתחילתו. ריח טוב והופעה נאה מהווים התחלה טובה ומשרים אווירה נעימה.

חומרי עזר: הביאו אתכם את קורות החיים, את מסמכי ההמלצות וכל חומר נוסף המחזק את הרושם על מידת המקצועיות שלכם.

 

שלב ג'- הראיון

יש לכם חלק נכבד בראיון ובהצלחתו. האווירה בראיון, מידת הפתיחות, הנינוחות, ניהול שיחה אישית או פורמלית – כל אלה תלויים לא מעט בכם. שיחה נעימה באווירה חיובית תותיר רושם חיובי . עליכם לבחון את גבולות "האישי", כיוון ששיחה אישית מדי או הבעת התנשאות עלולות להראות חוסר רגישות להיררכיה, על כן יש לגלות רגישות ולכבד את הנוכחים גם בשיחה שנראית אישית.

כניסה: היכנסו עם חיוך קטן המשרה אווירה טובה. חיוך יכול לעזור ב"שבירת הקרח". אל תטרקו את הדלת מאחוריכם, בחנו במהירות את המראיינים, את הישיבה. הכניסה צריכה להביע נינוחות וביטחון, אך לא מוגזמים.

שפת גוף: גשו לכיסא מול המראיינים. אל תניחו חפצים כגון טלפון, נייד משקפיים או מפתחות על שולחן המראיינים. הסירו משקפי שמש, שבו זקופים, אל תישענו ברישול על משענות הכיסא, שימרו על קשר עין עם המראיינים, חייכו, שדרו ביטחון ונינוחות. אם הנכם ישובים רגל על רגל אל תרעידו אותה משום שהדבר מבטא עצבים ומסיט את תשומת הלב. אם הנכם מצויים בהתרגשות נסו להירגע, לנשום עמוק, להתרכז ולהחזיר את העשתונות.

הראיון: - צרו קשר עין. אל תנדדו עם המבט בחדר ועל התקרה בעת הראיון שכן הדבר עלול

לשדר חוסר אכפתיות או חוסר ביטחון. ענו על השאלות בביטחון ותוך שליטה בחומר.

- זכרו: המראיינים מנסים לתהות על קנקנכם. הם ישאלו שאלות רבות ובחלקן פרובוקטיביות. ענו בנינוחות וללא לחץ.

- הפגינו שליטה בחומר על הארגון, המתחרים, דרישות המשרה.

- שכנעו בצורה מתוחכמת שאתם המתאימים היותר למשרה.

- שדרו אופטימיות.

- אל תיגררו לעמדת התגוננות בשאלות פרובוקטיביות.

 

שאלות נפוצות בראיון עבודה:

- ספר לי על עצמך, כל מה שאתה חושב שיעזור לי להכיר אותך טוב יותר.

- מדוע אינך עובד? או – מדוע אתה רוצה להחליף את מקום העבודה?

- איזה ניסיון יש לך בעבודות או בעיסוקים אחרים שיכולים לתרום למשרה המבוקשת?

- מדוע אתה מעוניין במשרה הזאת?

- ספר על התכונות החיוביות שלך.

- ספר על התכונות השליליות שלך.

- איך אתה מבלה את זמנך הפנוי: תחביבים? קריאה? ספורט?

- מדוע כדאי להעדיף אותך על פני אחרים שלהם ניסיון רב יותר?

- אם אשאל עליך את הצוות שאיתו עבדת, מה יגידו עליך?

- מה אתה יודע על הארגון שלנו? מכיר את המתחרים שלנו?

- האם יש לך שאלות?

- מהן דרישות השכר שלך?

- מדוע פוטרת או עזבת את מקום עבודתך הקודם?

 

בסיום הראיון:

עם סיום הראיון בקשו לדעת מהו השלב הבא. אם התבקשתם ליצור קשר בתאריך מסוים, המתינו וצרו קשר בדיוק בתאריך. אם חולף מועד מתן התשובה שהובטח לכם, רק אחרי שחלף המועד, צרו קשר.

אם התשובה שלילית בעת הראיון או אחריו, התנהגו כיאות, ללא התפרצויות או התבטאות שלילית.

ובכל מקרה בחנו את האירוע והסיקו מסקנות לראיונות העתידיים.


עוד לא זומנתם לראיון? השתמשו בסוכן החכם שלנו לקבלת הצעות מתאימות עבורך! 

בהצלחה. צוות מעוף משאבי אנוש.